Bdul Traian, Bloc 23, Ap. 9
Baia Mare, România
0362-401.331; 0362-401.332
office@gazetademaramures.ro
Vineri , 6 Martie , 2026

Situația marilor proiecte de infrastructură ale județului

de Gazeta de Maramures
Am discutat, alături de ceilalți parlamentari din județ și de președintele Consiliului Județean Maramureș, situația marilor proiecte de infrastructură ale județului, proiecte esențiale pentru dezvoltarea economică și pentru o mai bună conectare a Maramureșului.
Rămân un susținător al dezvoltării infrastructurii județului nostru și mă voi implica în continuare, din poziția de parlamentar al maramureșenilor, pentru realizarea drumului expres Baia Mare - Satu Mare, a variantei ocolitoare a municipiului Sighetu Marmației și a tuturor proiectelor care contribuie la dezvoltarea economică a Maramureșului.
Este esențial ca proiectele începute în anii trecuți să continue și să fie duse la bun sfârșit. Județul are nevoie de continuitate, colaborare și rezultate concrete, în interesul și pentru bunăstarea maramureșenilor.
 
Ionel Bogdan - Deputat PNL